Ujra të Thella

Lundro në ujra të thella

Kush është Sabbatai Sevi ? PDF Print E-mail
User Rating: / 2
PoorBest 
Sabateizmi
Sabbatai Zevi, (hebraisht: שַׁבְּתַי צְבִי Şabbetay Zvi, i lindur më 22 korrik 1626, Ontario - Ö. (Ndoshta) 30 shtator 1676, deri Ülgü (sot Ulqin, Mali i Zi)

Sabbatai Zevi 17 shekullit të territorit në Izmir, ka lindur në Agora. (Old Agoraja në Tokë Google Link Lidhje të jashtme) thonë 22 vjet i vjetër e Krishtit është kleri hebre. Të gjithë hebrenjve të këqijave të botës së lirë, do të çojë në Izrael si një tempull i shenjtë ndërtuar atje do të besonte përsëri. Judaizmi është i ndarë në dy pjesë. Pas një milion njerëz në osmane zvarritur. Nga çdo kontinent, ka mijëra e dishepujve. Janë vënë para drejtësisë, me gjysmë zemre u bë musliman. Shpesh një grup të vogël besimtarësh u bashkuan më parë nga pas tij ishin myslimanë. Këto me sa duket jo-musliman apo krishterë, besimi në të vërtetë është ruajtur Kabbala hebre është një komunitet. Ndër njerëzit me emrin Dönmeh njohur. Amira besimtarët thonë atij.

Lexo më shumë...
 
Levizja Fetullah Gylen ( the gylen movement) PDF Print E-mail
User Rating: / 1
PoorBest 
Fetullah Gylen

 

Ketu  do te gjeni  informacion mbi levizjen me te madhe ne Turqi te  "Fetullah Gylen" i cili duke perdorur si mashe fene  Islame  eshte  munduar te  pushtoj shpirtin dhe mendjen e qindra njerzve te  ndershem  te  ketj populli dhe  popujve ku ka  hapur  shkollat e  tija te ndritura me  ideologjine  fe ne sherbim te  sionizmit"Cifut"

 

Shume  shpejt ne kete kategori do te gjeni  informacione  si :

 

- biografine e  personit Fetullah Gylen

- Krijimi levizjes se tij

- Vazhdimi sukseshem se levizjes dhe  sherbesat  e  tij qe jep per  Cifutet sionist.

- etj 

 

 

 


Sondazhe

Mendoni se Edi Rama i sherben masonerise ?
 

EditoriaL


You are here  : Home Organizata

Video Lajme

Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.