Ujra të Thella

Lundro në ujra të thella

Mistere
Enigma e Ajnshtajnit PDF Print E-mail
User Rating: / 10
PoorBest 
Mistere
Ajnshtajni thotë se 98% e popullsisë botërore nuk mund ta zgjidhin
këtë enigmë

A thua i takoni JU atij 2% të njerëzve më intelegjent në botë?
Nuk ka ndonjë truk, ka vetëm logjikë.
Ekziston vetëm një zgjidhje e qartë.
Lexo më shumë...
 
Komplote dhe konspiracione, të vërteta apo fryte të imagjinatës PDF Print E-mail
User Rating: / 4
PoorBest 
Mistere
Historianët dhe politologët në SHBA po përpiqen të gjejnë se përse pikërisht në vendin e tyre teoritë e komplotit e besimi në to po njohin një lulëzim kaq të madh. S'ka rëndësi nëse bëhet fjalë për 11 shtatorin, zbritjen në Hënë apo vrasjen e Kenedit

Në fakt, mund t'i ndodhë secilit prej nesh në jetën e përditshme që të mbërthehemi ndonjëherë nga një frikë e brendshme e nga një ndjenjë mosbesimi përballë mjedisit që na rrethon, e të na duket vetja i huaj e i padëshiruar. Por ndodh, madje, që shpesh mendimi njerëzor të rrahë shumë larg e të mendojë se aty fshihet pikërisht një komplot i mirëfilltë, një konspiracion për të shkatërruar, për shembull, karrierën profesionale, atë politike, e të na manipulohen kështu fatet e menduara si të paracaktuara. Teoria e një konspiracioni të mundshëm haset sidomos te politikanët diktatorë, të cilët thuhet se nuk mund të jetojnë dot pa to.
Lexo më shumë...
 
Fshati që u zhduk pa lënë gjurmë PDF Print E-mail
Mistere
Policia here pas here kthehet dhe intenton te zbuloje shkaqet per te cilat nje fshat i tere me nje popullsi per 1.200 banore gjithashtu dhe te vdekurit e po ketij fshati, u zhduken pa lene asnje gjurme, ne erresiren e nje nate dimri.

Misteri filloi ne 1930 kur gjuetari Arnand Laurent dhe dy djemte e tij pane nje drite te çuditshme qe kryqezoi qiellin ne Kanada. Laurent deklaron qe drita ndryshonte forme ne momente të ndryshme, ne menyre qe ne një moment ishte cilindrike dhe ne një tjeter si një predhe e madhe.
Lexo më shumë...
 
Gjurme ne Hene PDF Print E-mail
User Rating: / 1
PoorBest 
Mistere
Moduli henor Amerikan Apollo 11 fotografoi nje skelet njerzor kur zbriti ne Hene ne 1969.

Ky eshte mendimi i astrofizikanit kinez Dr. Kang Mao-Pang, i cili per here te pare shtangu boten kur botoi piktura te gjurmeve te kembeve te zbathura njeriu mbi Hene ne konferencen e lajmeve ne Pekin.

Shkencetari pretendoi ti kishte marre ato foto te cilat ishin aq sekrete aq sa as astronautet e Apollo 11 nuk dinin per egzistencen e tyre – prej nje “burimi te pakapshem Amerikan”

Fotografia e skeletit njerzor u perfshi ne nje grup te dyte fotosh dhe dokumentash qe ai mori nga i njejti burim ne vjeshte te vitit pasues.
Lexo më shumë...
 
Planeti i 12 PDF Print E-mail
User Rating: / 4
PoorBest 
Mistere

Burime te brendshme te NASA spekulojne 2/3 e popullsise se planetit do te vdesin gjate shkembimit te poleve te shkaktuar nga kalimi i Planetit X ne 2003. Nje tjeter 2/3 e atyre qe do mbijetojne fillimisht do zhduken nga uria dhe ekspozimi ndaj elementeve brenda 6 muajve.

Cdo agjensi sekrete qeveritare ne SH.B.A eshte teresisht e vetedijshme me ate qe pritet te ndodhe ne 2003-shin dhe po pergatiten. Vatikani gjithashtu. Publiku nuk po lajmerohet dhe nuk po i jepet mundesia te pergatitet.

Lexo më shumë...
 
  • «
  •  Starto 
  •  Pas 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  4 
  •  Para 
  •  Fund 
  • »


Page 1 of 4

Sondazhe

Mendoni se Edi Rama i sherben masonerise ?
 

EditoriaL


You are here  : Home Mistere Mitologji

Video Lajme

Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.